Rekonstrukcja prawidłowego zgryzu

Bardzo ważnym czynnikiem zachowania zdrowego uzębienia jest prawidłowa relacja zwarciowa górnej szczęki z dolną.

Pięknie wykonane wypełnienia, świetnie spasowane korony, wzorowo wszczepione implanty to tylko ścieranie zębówelementy skomplikowanej układanki, dzięki której możemy cieszyć się zdrowym uzębieniem i  zdrowiem. Prawie 90% z nas ma problem z prawidłowym zgryzem.

 

Rekonstrukcja prawidłowego zgryzu

Korony, braki zębowe, protezy oraz „zaniżone” wypełnienia wpływają na bardzo złą dolegliwość zwaną zaniżeniem zwarcia. Ma to wpływ na trwałość uzupełnień, komfort użytkowania, estetykę oraz możliwość zachowania prawidłowej higieny.

wady zgryzuW większości przypadków po wykonaniu wypełnienia jedyną możliwość weryfikacji wysokości wypełnienia jest doznanie pacjenta. Wypełnienie jest wtedy „za wysokie” i lekarz dokonuje korekty.

Niestety nawet najlepszy stomatolog może „zeszlifować” za dużo wypełnienia co pacjent nie jest w stanie zgłosić. Podobna sytuacja ma miejsce przy wykonaniu koron lub mostów.

leczenie ortodontyczneNajczęściej wykonujemy tutaj szlif zębów, wyciski i oddajemy gotową pracę. Ale czy wysokość tej pracy jest prawidłowa?

Niestety nie zawsze. Najczęściej jest dopasowana do warunków zgryzowych pacjenta nabytych przez lata. A bardzo rzadko jest to wysokość prawidłowa.

Mogą wtedy powstać dokuczliwe dolegliwości jak bóle mięśni żujacych, bóle stawu skroniowo-żuchwowego, trzaski, przeskakiwania. Bóle głowy, karku i barków.

Taki pacjent często musi wymieniać wypełnienia, ma starte zęby, żuje często jedną stroną, a ewentualne prace protetyczne często wymagają napraw. Rekonstrukcja zgryzu jest wtedy niezbędnie konieczna.

prawidłowych wzajemnych kontaktów zębowychNajlepsze wyniki rekonstrukcji zgryzu daje m.in. metoda Gerbera. To trudne i skomplikowane leczenie przeprowadzamy we współpracy z laboratoriami protetycznymi wyspecjalizowanymi w tej metodzie leczenia.

Najczęściej zadawane pytania:
Od czego należy zacząć leczenie?

Przede wszystkim od konsultacji. Nasi lekarze wykonają wyciski i opowiedzą na czym będzie polegać Państwa leczenie. Następnie skierujemy Państwa na badanie do laboratorium. Po tym będzie można ustalić kolejną wizytę konsultacyjną na której dokładnie ustali się przebieg leczenia.

Czy leczenie jest bolesne?

zakończeniu leczeniaSamo leczenie nie boli, pokazuje jedynie sposób, w jaki pacjent powinien być wyleczony. Potrafi być dokuczliwe, gdyż często wymagana jest interwencja w prawie wszystkich zębach.

Ile to trwa i jakie są koszty?

Wszystko zależy od rozległości, metody i rodzaju materiałów, które użyjemy do leczenia. Ceny nie ulegają zmianie w stosunku do „normalnie” wykonanych prac.
Samo badanie kosztuje 450 zł.

Czy moje dotychczasowe korony i mosty należy wymienić?

Jeśli ich relacja i wymodelowanie jest nieprawidłowe to niestety tak. Czasami jednak udaję się dopasować jedną stronę. Do prawidłowej wysokość np. tylko górną szczękę.

Jaka jest gwarancja na wykonane leczenie?

Jeśli praca jest wykonana całościowo udzielamy pięcioletniej gwarancji na każdą pracę cementowaną na stałe (korony, mosty). Oczywiście nie da się zagwarantować wyleczenia dysfunkcji stawu-skroniowo żuchwowego, lecz metoda ta jest najbardziej prawidłowa.

5530