pacjentka po implantacji

Implanty zębów w Warszawie

Każdy z nas chce mieć piękny, zdrowo wyglądający uśmiech, prawda? Zęby to jedna z pierwszych rzeczy, na które zwracamy uwagę u nowo poznanej osoby, dlatego należy szczególnie o nie dbać.
Ale nie tylko po to, aby robić dobre wrażenie – dbajmy o zęby dla własnego zdrowia i przede wszystkim pewności siebie oraz dobrego samopoczucia.
implanty zęboweOd dawna często stosowanym rozwiązaniem są implanty zębów.
W tym artykule dowiesz się między innymi: czym one są, czemu warto zdecydować się na implanty zębów, jaka jest alternatywna opcja i ile mnie – więcej będziesz musiał zainwestować w swój uśmiech, jeśli zdecydujesz się na implanty zębów.

Implanty zębów

Wszczepienie implantów zębowych powinno być poparte dokładnym przemyśleniem tej decyzji. Przede wszystkim w pierwszej kolejności warto skonsultować się ze swoim lekarzem stomatologiem, aby wykluczył lub ewentualnie wyleczył wszelkie przeciwwskazania do implanty stomatologicznewszczepienia implantów zębów. Samego zabiegu nie należy się obawiać.
Wiele osób pyta – czy zakładanie implantów jest bolesne? Oczywiście, nie należy to do najprzyjemniejszych przeżyć, jednak nie sprawia w ogóle bólu.
Jedyny ból, jaki poczujesz to ten podczas miejscowego znieczulenia, a ten trwa dosłownie chwilę i nie jest szczególnie nieprzyjemy – to zwykłe ukłucie.
Komfort lekarza oraz pacjenta podczas zabiegu zakładania implantów zębów jest najważniejszy, ponieważ między innymi od niego zależy całkowity przebieg całego procesu. Aby jednak lepiej zrozumieć całe zagadnienie, warto znać odpowiedź na pozornie proste pytanie – czym jest implant?

Co to jest implant?

leczenia implantologicznegoDefinicja, która najlepiej wyjaśnia to słowo mówi, że implant to ciało obce- tytanowa śruba zastępująca korzeń utraconego zęba, którą lekarz wszczepia do organizmu pacjenta w celu otworzenia funkcji narządu rzucia lub w celach estetycznych.
Implanty zębów należą zarówno do tej pierwszej, jak i do drugiej grupy – nie tylko zastąpią Twoje prawdziwe zęby, ale także znacznie poprawią wygląd Twojego uśmiechu. Kwestia estetyczna podczas zakładania implantów zębów jest oczywiście również bardzo ważna.
Implanty, wszczepione w kości szczęki zastępują korzenie zębów, aby implant jak najlepiej spełniał swoją rolę, musi być stworzony z odpowiedniego materiału. Z czego zrobione są implanty zębów? Do tego celu używa się stopów tytanu lub samego tytanu. Do wykonania implantów zębów można także wykorzystać cyrkon lub stop tytanowo-cyrkonowy.

Implant zęba, dlaczego warto?

korzeń zębaCzy wiesz, jak wiele osób w naszym społeczeństwie zmaga się z próchnicą? To może wydawać się nieprawdopodobne, ale ten problem dotyczy znacznej większości osób. Mogłoby się wydawać, że brak
jednego zęba nie ma znacznego wpływu na nasze zdrowie. To bardziej względy estetyczne, ale jeśli mówimy o zębie, którego braku nie widać w żadnej sytuacji… Nic bardziej mylnego.
Brak zęba ciągnie za sobą wiele konsekwencji i może znacznie wpłynąć na wygląd naszej twarzy, a nawet na zdrowie.
Poza tym funkcje brakującego zęba przejmują te, które zostały, a więc są znacznie bardziej narażone na ścieranie i choroby. Jeśli chcesz uchronić się przed przykrymi konsekwencjami wynikającymi z usunięcia zęba, możesz zastanowić się nad zastosowaniem implantu – z pewnością nie pożałujesz tej decyzji.

Implant vs most – która metoda uzupełnienia?

Implanty to metoda uzupełniania ubytków wybierana przez pacjentów znacznie częściej, ponieważ nie implant zębowywymaga szlifowania zębów sąsiadujących z ubytkiem, który należy wypełnić.
Implanty to znacznie lepsza metoda – to zdanie wielu stomatologów oraz osób, które podejmowały taką samą decyzję.
Warto jednak przy decydowaniu się wziąć pod uwagę cenę, która również może zaważyć na ostatecznym wyborze.
Zarówno mosty jak implanty są prawie niemożliwe do rozróżnienia, jeśli są dobrze wykonane.
Implant z koroną spełnia funkcję zęba, wypełnia ubytek działa i wygląda jak naturalny ząb, zaś most jest “dowieszką” nad dziąsłem gdzie brakuje zęba w jamie ustnej i wygląda jak ząb.

Ceny implantów zębowych

wszczepienie implantu zębaWśród sposobów na uzupełnianie braków w uzębieniu, implanty są rozwiązaniem najtrwalszym, sprawdzonym i popularnym wśród pacjentów oraz polecanym przez stomatologów.
Jednak mimo tych wszystkich zalet, nadal nasuwa się jedno z najważniejszych pytań. Kwestie finansowe często sprawiają problem w dbaniu o zdrowie.
Pacjenci, którzy stoją przed decyzją założenia implantów zębów często zadają dentystom pytanie – ile to kosztuje? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.
Na cenę mają wpływ różne czynniki – oczywiście pierwszym z nich jest gabinet, w którym decydujemy się na zabieg. Jednak na ceny w wprowadzeniu implantugabinetach ma ogromny wpływ ich położenie – najwięcej zapłacimy w stolicy, mniej w mniejszych miastach a najmniejsze ceny mają gabinety w małych miasteczkach, oddalone od dużych miast.
Poza tym na cenę wpływa także materiał, z którego wykonany jest sam implant.
Liczba implantów oczywiście gra tutaj także kluczową rolę, ale obok tego stoi także stan naturalnego uzębienia pacjenta – ewentualne leczenie, którym może być poprzedzone zakładanie implantów to także dodatkowy koszt.
Jednak cena pojedynczego implantu zęba, nie biorąc pod uwagę leczenia i innych zmiennych zaczyna się od około 1 500 złotych a kończy nawet na 5 000 zł.

Implanty zębowe pytania

 

Implanty zębów czy boli?

Ile kosztuje implant zęba?

Odrzucenie implantu zęba objawy

Jak długo boli po wszczepieniu implantu zęba

Ile kosztują implanty zębów

701