Wybielanie nakładkowe czy lampą?

Wybielanie nakładkowe. Niestety, prawda jest taka, że wszystkim nam trudno utrzymać białe zęby. Używki (alkohol, papierosy), nieodpowiednio zbilansowana dieta (w tym wysoce przetworzona żywność) stres, a nawet wybielanie zębów lampązanieczyszczenia powietrza powodują, że z biegiem lat nasz uśmiech szarzeje bądź żółknie.

Co gorsze, regularne szczotkowanie zębów zawodzi w tej kwestii. Na szczęście, jest na to doskonała rada, a mianowicie nowoczesne sposoby wybielania zębów.

Do wyboru mamy różne metody, zarówno domowe, jak i profesjonalne, tj. oferowane przez stomatologów w najlepszych gabinetach i klinikach dentystycznych.

Te dwie najpopularniejsze to nakładkowe wybielanie zębów, które każdy z nas może wykonać samodzielnie oraz wybielanie zębów żelem u dentysty.

Co przynosi lepsze efekty – wybielanie nakładkowe czy lampą? Na czym polegają obie metody? Na którą z nich się zdecydować – wybielanie laserowe czy nakładkowe?

Nakładkowe wybielanie zębów

Chcąc odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jaki sposób na wybielenie zębów – wybielanie nakładkowe wybielanie zębów lampą beyondczy lampą odpowiada nam bardziej, musimy zrozumieć na czym polegają obie techniki.

Nakładkowe wybielanie zębów to, jak już zostało wspomniane metoda, którą stosuje się samodzielnie w domu.

Zanim jednak sięgniemy po tzw. nakładki wybielające, koniecznie musimy odbyć wizytę u stomatologa.

Nie wolno bowiem rozpocząć procesu wybielania zębów, jeśli którykolwiek z zębów jest chory. Wobec tego, w pierwszej kolejności trzeba wyleczyć zęby oraz dokładnie je wyczyścić. Kolejnym etapem jest przygotowanie idealnie dopasowanych do naszego zgryzu nakładek.

W tym celu dentysta pobiera wycisk, na podstawie którego przygotowuje elastyczne, przezroczyste nakładki. Nakładkowe wybielanie zębów jest proste i bezbolesne – wystarczy, że nakładki będziemy zakładać na zęby na noc przez tydzień, maksymalnie dwa tygodnie.

Wybielanie zębów żelem u dentysty

Kolejną, równie popularną metodą, co nakładkowe wybielanie zębów jest wybielanie zębów żelem u dentysty. Czym różni się ten sposób i na jakie wybielanie – laserowe czy nakładkowe się zdecydować?

Jak sama nazwa wskazuje, rozjaśnianie barwy zębów w gabinecie stomatologicznym polega na nałożeniu na zęby specjalnego preparatu w postaci żelu, który pod wpływem światła emitowanego przez lampy działa wybielająco. To oznacza, że zęby są wyraźnie bielsze już po jednej serii, czyli 15-30 minutach.

Co ciekawe, tą metodą można wybielić również zęby pacjentów o naturalnie ciemniejszym odcieniu kości, a także tych, u których wystąpiły na zębach przebarwienia po kuracji tetracykliną i innymi lekarstwami. Wobec tego, w jakie wybielanie – nakładkowe czy lampą zainwestować?

Wybielanie laserowe czy nakładkowe?

Skoro ustaliliśmy już na czym polega nakładkowe wybielanie zębów, a także wybielanie zębów żelem u dentysty i czym obie metody się od siebie różnią, najwyższa pora na decyzję, którą z metod wybrać. Sami musimy jednak postanowić czy bardziej odpowiada nam wybielanie laserowe czy nakładkowe.

Jeżeli mamy czas, nie spieszy nam się i naturalnie nasze zęby są białe a pożółkły/poszarzały w wyniku niezdrowej diety czy nałogu nakładkowe wybielanie zębów to coś w sam raz dla nas. Z kolei, jeśli zależy nam na czasie i/lub nasze zęby właściwie od zawsze mają ciemny odcień lepszy efekt zapewni nam wybielanie zębów żelem u dentysty.

5708