wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Zdrowy i lśniący uśmiech bez wątpienia jest atutem każdego z nas.Niemniej jednak nie każdy został gabinecie stomatologicznymobdarzony pięknym i śnieżnobiałym uzębieniem przez naturę.
Co więcej, wiele czynników zewnętrznych również ma niebagatelny wpływa na wygląd i stan zębów.
Palenie papierosów, duże ilości kawy, czy nieodpowiednia pielęgnacja może doprowadzić do powstawania nieestetycznych przebarwień na zębach, które niestety nie znikają nawet przy dokładnym szczotkowaniu.
Wówczas jedynym słusznym rozwiązaniem okazuje się wybielanie zębów. Niemniej jednak ile ono kosztuje?

Przyczyny przebarwień zębów

nakładkowe wybielanie zębówPrzebarwienia zębów to nic innego jak zmiana ich koloru, bez względu na to, co jest tego główną przyczyną.
Tak naprawdę na powstawanie przebarwień ma wpływ wiele różnorodnych czynników zewnątrz ustrojowych.
Zwykle powstają one na skutek odkładania się swoistych złogów barwników, które przylegają do zębów. Niemniej jednak przyczyną przebarwień mogą być również czynniki wewnątrzustrojowe, czyli sytuacja, w której cząsteczki barwników już są obecne w wewnętrznej strukturze zęba.
metody wybielania zębówPrzebarwienia najczęściej obejmują zęby z żywą miazgą, ale jednocześnie mogą objąć także miazgę martwą.
Ponadto wśród czynników, które odpowiedzialne są za powstawanie przebarwień można wymienić także niektóre używki.
Palenie papierosów, czy picie dużych ilości kawy również powoduje zmianę w kolorze naszego uzębienia.
Nie da się przebarwienia szkliwarównież ukryć tego, że nieodpowiednia pielęgnacja i brak regularnego usuwania osadu nazębnego i nawarstwiającego się kamienia, również będzie skutkował przebarwieniami.
Warto jednak podkreślić fakt, że większość z nich jest niemożliwa do usunięcia za pomocą szczotkowania, a także wykazuje się ogromną odpornością na pasty wybielające.
Z tego też powodu warto zdecydować się na wybielanie zębów.

Przygotowanie do wybielania zębów

Nie zależnie od tego jaką metodę wybielania zębów wybierzemy, rzadko kiedy taki zabieg można przeprowadzić od ręki.
Zwykle warto także zasięgnąć informacji od dentysty, u którego wybielanie zębów będzie nadwrażliwość zębówprzeprowadzone, odnośnie kolejnych kroków, które należy wykonać bezpośrednio przed procesem wybielania.
Pewnym jest że zęby muszą być odpowiednio przygotowane, a co za tym idzie konieczne jest przede wszystkim wyleczenie próchnicy i wszystkich jej ognisk. Co więcej niezbędne jest również wypełnienie wszystkich ubytków szkliwa, gdyż w przypadku szczelin, środek wybielający może się dostać w ich głąb i wywołać silne dolegliwości bólowe.
żel wybielającyOczywiście nie można udać się na zabieg wybielania zębów w momencie kiedy w jamie ustnej toczy się jaki kolwiek proces zapalny. Przed wybielaniem wykonuje się również następujące zabiegi, celem odpowiedniego przygotowania zębów:
* skaling- to forma zabiegu polegająca na usunięciu kamienia nazębnego z powierzchni zębów, oczywiście przy wybraniu odpowiedniej metody.
* piaskowanie- to kolejny zabieg przygotowawczy, który należy wykonać przed wybielaniem. Polega on na zlikwidowaniu wszelkich osadów.
Oczywiście warto upewnić się jeszcze przed zabiegiem wybielania zębów, odnośnie tego czy dentysta lub higienistka nie stwierdzili żadnych przeciwwskazań do jego przeprowadzenia.

Wybielanie zębów u dentysty: cena i czas

czym polega wybielanie zębówCena, a także czas, który niezbędny jest do przeprowadzenia zabiegu wybielania zębów jest ściśle uzależniony od tego, jaka metoda zostanie wybrana. Wobec tego można powiedzieć, że:
* wybielanie zębów przy użyciu specjalnych nakładek to koszt od 400 złotych do nawet 800 złotych, w zależności od cennika usług danego gabinetu stomatologicznego. Niemniej jednak w cenę wliczony jest wycisk zębów, a także przygotowanie spersonalizowanych nakładek na zęby oraz wydanie żelu wybielającego. Czas wykonania takiego zabiegu może znacznie się przeciągnąć w czasie, nawet do dwóch dni w zależności od tego, kiedy zostanie pobrany od pacjenta wycisk zębów.
 * wybielanie zębów metodą laserową- wówczas można mówić o koszcie wybielenia jednego zęba, który oscyluje w granicach około 150 złotych.
Wybielanie tą metodą łuków zębowych to koszt od 700 złotych do nawet 2000 złotych. Na przeprowadzenie zabiegu zwykle wystarcza około 45 minut.
 * wybielanie zębów przy użyciu lampy LED- to zwykle koszt w granicach 170 złotych do 500 złotych, a czas trwania zabiegu to zazwyczaj 30 minut.
 * wybielanie zębów przy użyciu lampy Beyond- średnio wyceniany jest na około 500- 1500 złotych i trwa również około 30 minut. Ten zabieg trwa około 2 godzin jak Prevdent.
 * wybielanie zębów regeneracyjne- to metoda polegająca nie tylko na wybielaniu, ale również na naprawie szkliwa zębów, średnio kosztuje ona od 1200 złotych do nawet 2000 złotych, a czas trwania zabiegu szacuje się na około godzinę do 2 godzin.
wybielenie zębówSpośród wszystkich dostępnych metod wybielania zębów, najpopularniejsza jest metoda z wykorzystaniem laseru diodowego.
Jest ona niezwykle skuteczna i pozwala na całkowite pozbycie się przebarwień ze szkliwa zębów.
Co więcej, czas jej wykonania również nie jest najdłuższy. Równie popularna jest metoda nakładkowego wybielania zębów przy użyciu specjalnego żelu wybielającego.
jamy ustnejNiemniej jednak polega ona głównie na regularności aplikowania żelu i na pierwsze efekty trzeba będzie nieco poczekać.
Tak więc jeśli zależy nam na szybki i możliwie jak najlepszym efektem, to najbardziej opłacalną metodą wybielania zębów jest właśnie ta z wykorzystaniem lasera.
Wówczas można uzyskać imponujące efekty w niezwykle krótkim czasie, a przy odpowiedniej pielęgnacji, zęby pozostaną zdrowie i śnieżnobiałe przez niezwykle długi czas.

Czy warto wybielać zęby?

Kto z nas nie marzy o śnieżnobiałym uśmiechu? Niemniej jednak nie każdy został nim obdarzony bądź po prostu przebarwienia pojawiły się w wyniku czynników zewnętrznych.
Wówczas jedynym ratunkiem okazuje się wybielanie zębów przy pomocy jednej z dostępnych metod. Dzięki temu można trwale rozjaśnić zmiany kolorystyczne z powierzchni szkliwa.
stomatologiczne badanie kontrolneCo więcej, wybielanie zębów jest również zabiegiem profilaktycznym, gdyż poprzedza go ściągnięcie kamienia, a także uzupełnienie ubytków szkliwa. Kompleksowość wybielania zębów sprawia, że zostaną one nie tylko dogłębnie oczyszczone, ale także zostanie im przywrócony naturalny, biały kolor.
Śmiało więc można powiedzieć, że warto wybielać zęby nie tylko dla zachowania ich odpowiedniego stanu, ale również dla śnieżnobiałego uśmiechu, który znacznie podniesie naszą pewność  siebie. Zabieg ten cechuje się ogromną skutecznością, a także trwałością efektów.
840