Wybielenie zębów - jak wybielić zęby?

Wybielenie zębów – jak wybielić zęby?

Zdecydowana większość osób marzy o posiadaniu śnieżnobiałego uśmiechu. Niestety, mocna kawa i herbata mogą pozostawiać na naszych zębach nieprzyjemny i przede wszystkim nieatrakcyjny wizualnie osad. Zęby mogą się także przebarwiać na skutek niedostatecznej higieny jamy ustnej.nadwrażliwość zębów

Wiele osób marzących o białym uśmiechu decyduje się więc na wybielanie. Zanim jednak zdecydujemy się na wybielanie zębów, musimy dowiedzieć się czegoś na temat tego zabiegu.

Dostępne są bowiem różne rodzaje wybielania, a każdy z nas powinien dokonać wyboru zgodnego ze swoimi oczekiwaniami oraz odpowiedniego dla swojego uzębienia.

Przy wyborze metody należy wziąć pod uwagę różne czynniki. Dla wielu, bardzo istotny może być np. czynnik finansowy.

Wybielanie zębów: zacznij od zdjęcia osadu  I kamienia nazębnego

wybielanie zębów niszczy szkliwoZanim w ogóle zdecydujemy się na wybielanie zębów przy pomocy jakiejkolwiek z metod, powinniśmy rozważyć wykonanie zabiegu czyszczenia zębów.

Bardzo prawdopodobne jest to, że usunięcie kamienia I osadu wystarczy, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt rozjaśnienia szkliwa.

Usuwanie kamienia powinno zostać uzupełnione także o piaskowanie, a niekiedy i o lakierowanie. Jeżeli po tym zabiegu higienicznym nie uzyskamy zadowalających efektów, zawsze możemy zdecydować się na wybielanie.

Poza tym, większość dentystów nie zdecyduje się na wybielanie zębów osobie, która nie poddała się zabiegowi czyszczenia zębów.

Dla uzyskania oraz utrzymania efektu rozjaśnienia po czyszczeniu zębów, należy powtarzać ten zabieg przynajmniej raz w roku.

Wybielanie zębów: pasty wybielające

metod wybielania zębówWybielanie zębów może odbywać się poprzez używanie pasty wybielającej. Nie jest to do końca “wybielanie”, ale taka pasta napewno pomoże wrócić bieli naszych zębów.

To doskonała opcja na początek, zwłaszcza jeżeli obawiamy się inwazyjnych zabiegów. Na rynku dostępnych jest wiele past wybielających, dlatego każdy z nas powinien dobrać odpowiednią dla siebie.

Wiele past wybielających bazuje na węglu aktywowanym, który słynie z licznych właściwości rozjaśniających. Aby można było jednak mówić o wybieleniu zębów przy pomocy pasty, szczotkowanie musi odbywać się wyjątkowo starannie.

Pasta powinna być używana przez minimum kilka tygodni, bo w przeciwnym razie efektów po prostu nie będzie lub nie będą one w stu procentach zadowalające.

Wybielanie zębów: nakładka u dentysty

gabinecie stomatologicznymBardzo dużym zainteresowaniem wśród osób, którym marzą się śnieżnobiałych zębach cieszy się metoda wybielania nakładkowego.

Profesjonalny zabieg należy wykonać w odpowiednio przystosowanym gabinecie dentystycznym. Wycisk uzębienia pobrany na wizycie pozwoli dentyście na wykonanie spersonalizowanych nakładek, które następnie zostaną użyte w zabiegu wybielania.

Do nakładek zostanie nam dobrany specjalny żel, dzięki któremu będziemy mogli uzyskać pożądane efekty. Zarówno nakładek, jak i żelu będziemy musieli używać w domu, wedle zaleceń lekarza stomatologa.

Wybielanie zębów: paski, lakiery i żele wybielające

czym polega wybielanie zębówZęby można wybielić także samodzielnie w domu, albo przynajmniej podjąć taką próbę przy pomocy pasków, lakierów czy żeli wybielających.

Niektóre z nich możemy zakupić w drogerii, a inne na przykład w aptece. Bez względu na to, na który rodzaj preparatu do wybielania się zdecydujemy, musimy używać go zgodnie z zaleceniami producenta, które zazwyczaj widnieją na opakowaniu.

Mogą widnieć także w ulotce dołączonej do niego. Efekty nie będą widoczne od razu. Raczej pojawią się one po pewnym czasie. Zazwyczaj trzeba poczekać na nie około kilku tygodni. W wielu przypadkach są one zadowalające.

wybielanie zębów lampąNiektórym zależy jednak na uzyskaniu bardziej spektakularnych efektów. Jeżeli i my należymy do takich osób, rozważmy wybielanie nakladkowe lub inny rodzaj wybielania gabinetowego.

Pod okiem specjalisty. Z preparatami wybielającymi zakupowanymi w drogeriach czy internecie należy bardzo uważać.

Substancje w nich zawarte to silne związki I nieprawidłowe czy zbyt długie stosowanie może doprowadzić do nieodwracalnych zniszczeń szkliwa, a nawet dziąseł.

Najbezpieczniej spróbować wybielania poleconego przez stomatologa w gabinecie.

Wybielanie zębów – w świetle lampy

wybielania zębówWybielanie zębów przy użyciu lampy cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób, którym zależy na satysfakcjonujących I szybko widocznych efektach.

Na początku zabiegu wybielania higienistka lub dentysta aplikuje specjalny preparat ochronny na dziąsła. Później, na nasze zęby nałożony zostanie specjalny preparat o właściwościach rozjaśniających.

Następnie, szkliwo będzie naświetlane przy pomocy specjalnej lampy UV. Zabieg jest bezpieczny, między innymi dzięki zabezpieczeniu dziąseł przed potencjalnie szkodliwym wpływem naświetlania czy działania samego preparatu.

nadwrażliwość zębówEfekty takiego wybielania są naprawdę satysfakcjonujące I widoczne od razu po zabiegu, ale odstraszać może dosyć wysoka cena wybielania przy użyciu lampy.

Koszty takiego wybielania zębów wahają się od 1200 do nawet 1900zł. Efekt utrzymuje się około roku.

Zabieg wybielania pod lampą zaleca się stosować nie częściej niż raz do roku.

Wybielanie zębów przez maskowanie

Nie wszyscy będą mogli skorzystać z wybielania zębów przy pomocy naświetlania lampą czy wybielania nakładkowego. U niektórych wymienione metody mogą nie przynieść w pełni satysfakcjonujących rezultatów.

wybielanie zębów martwychWydaje się zatem, że warto będzie skorzystać z maskowania, jeśli wskazane metody nas nie zadowoliły.

Wybielanie zębów poprzez maskowanie polegać będzie na wykorzystaniu tak zwanych licówek. Licówki można określić mianem specjalnych płytek, które zasłaniają nasze zęby.

Efekt jest jednak bardzo zbliżony do naturalnego, dlatego istnieje naprawdę ogromne prawdopodobieństwo tego, że będziemy zadowoleni z uzyskanego efektu.

Licówki ceramiczne poleca się Pacjentom, którzy mają np popękane czy naturalnie odbarwione szkliwo, na któe zabiegi wybielania nie podziałają efektownie.

Czym charakteryzują się środki do wybielania zębów?

powierzchni zębówWiele zależy od tego, po jakiego rodzaju środki sięgniemy. Jedne z nich bazują na składnikach naturalnych, inne niekoniecznie.

To, jaki rodzaj preparatów wybierzemy, zależy w dużej mierze od naszych osobistych upodobań.

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że poszczególne środki będą różniły się między sobą ceną oraz skutecznością.

Wybierając je, musimy liczyć się z ryzykiem tego, że wcale nie muszą nam zapewnić satysfakcjonujących efektów.

Na czym polega abrazyjne wybielanie zębów?

laserowe wybielanie zębówAbrazyjne wybielanie zębów to pojęcie, pod którym kryją się tak naprawdę dwie metody. Mowa tu o skalingu, jak również o piaskowaniu.

Zarówno jedna, jak i druga metoda pozwalają nie tylko na pozbycie się osadu, ale również na subtelne rozjaśnienie zębów. Musimy jednak liczyć się z tym, że metoda wiąże się z pewnymi ograniczeniami.

Rezultaty, które uzyskamy raczej nie będą zbyt spektakularne i trzeba zdawać sobie z tego sprawę.

Jest to najzwyczajniej higienizacja wykonana w gabinecie, która pomoże usunąć wszelkie osady, przywracając szkliwo do stanu sprzed powstania “zabrudzeń”, jednocześnie dając efekt rozjaśnienia zębów.

Na czym polega chemiczne wybielanie zębów?

metody wybielania zębówKolejna metodą wybielania zębów jest tak zwane wybielanie chemiczne.

Zazwyczaj polega ona na wykorzystaniu preparatów, które zawierają w swoim składzie taką substancję jak nadtlenek karbamidu.

Bardzo często jego działanie wspomagane jest na przykład specjalnym światłem. Co ważne, niektóre preparaty przeznaczone do chemicznego wybielania zębów z powodzeniem można będzie stosować w zaciszu domowym.

Nie są to jednak wszystkie środki. Wiele z nich będzie dostępnych tylko i wyłącznie w gabinecie dentystycznym. Jeżeli będziemy chcieli poddać się chemicznemu wybielaniu zębów z użyciem profesjonalnych środków, konieczna będzie wizyta stomatologiczna.

kosztuje wybielanie zębówMusimy także zdawać sobie sprawę z tego, że metoda ta posiada pewne ograniczenia. Nie będzie można skorzystać z niej zawsze. Istnieje pewna lista przeciwwskazań, ale podobnie jest także z innymi metodami wybielania.

Najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo, dlatego nie warto zatajać przed stomatologiem żadnych chorób przewlekłych ani faktu zażywania niektórych leków.

Bardzo dobrze byłoby także pamiętać o przestrzeganiu zaleceń pozabiegowych, bez względu na to, na jaką metodę się decydujemy.

Jak działają preparaty do wybielania zębów?

Zdecydowana większość z nas, zainteresowana wybielaniem zębów, będzie chciała wiedzieć, jak właściwie działają środki do wybielania szkliwa. Nie da się jednak jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie. Wiele zależy bowiem od użytego środka oraz rzecz jasna od wykorzystywanej przez nas metody.

metoda wybielania zębówWydaje się jednak, że większość preparatów posiada działanie rozjaśniające.

Dzięki temu możliwe jest wyeliminowanie przebarwień. W niektórych przypadkach zęby udaje się rozjaśnić nawet o kilka tonów.

Wszystko zależy jednak od naszych oczekiwań. Dla niektórych rozjaśnienie szkliwa o kilka tonów to może być za dużo.

Jeśli zależy nam na efekcie zbliżonym do naturalnego, wybielajmy swoje zęby stopniowo. Dzięki temu, będziemy mogli uzyskać taki rezultat, na którym zależy nam najbardziej.

Jeśli nie będziemy zadowoleni z pierwotnie uzyskanego rezultatu, zawsze będziemy mogli go poprawić. Pamiętajmy także o tym, że zabieg wybielania w żadnym razie nie zastąpi nam starannej higieny jamy ustnej.

A jest wręcz czymś czego bez codziennej, bardzo dobrej higieny nie powinniśmy się podejmować.