Usuwanie kamienia z zębów

usuwanie kamienia nazębnegoKamień nazębny to problem, który dotyczy wielu osób. Zęby pokryte kamieniem niestety nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale też są narażone na różnego rodzaju choroby. Zresztą, dziąsła również.

W związku z tym, jeśli nasz uśmiech zacznie pokrywać się szarym nalotem nie powinniśmy tego bagatelizować, tylko czym prędzej zdecydować się na zabieg usuwania kamienia z zębów.

Na czym to polega?

kamienia nazębnegoW jaki sposób usuwa się kamień nazębny? Czy konieczna jest wizyta u stomatologa, czy może istnieją sprawdzone domowe sposoby?

Czy usuwanie kamienia boli? Spróbujmy odpowiedzieć sobie na wszystkie postawione pytania, zaczynając od tego, co to jest kamień nazębny.

Czym jest usuwanie kamienia nazębnego?

Zanim wyjaśnimy w jaki sposób usuwa się kamień nazębny i rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące tego, czy usuwanie kamienia boli ustalmy co to jest kamień nazębny.

kosztuje usuwanie kamienia nazębnegoOtóż kamień nazębny to osad, a właściwie zmineralizowana warstwa płytki nazębnej, która składa się z bakterii i węglowodanów pochodzących z pokarmów.

Do zachodzenia takiego procesu przyczynia się nieprawidłowa higiena jamy ustnej, palenie papierosów, a także spożywanie kawy i herbaty w dużych ilościach.

Zwykle kamień nazębny osadza się w trudno dostępnych miejscach, m.in. w okolicach szyjek zębowych.

usunięcie kamienia nazębnegoRegularne usuwanie kamienia z zębów jest bardzo ważne, ponieważ zapobiega stopniowemu odsłanianiu się szyjek, rozchwianiu się zębów, a co za tym idzie ich przedwczesnemu wypadaniu.

Wobec tego, w jaki sposób usuwa się kamień nazębny?

W jaki sposób usuwa się kamień nazębny?

higienę jamy ustnejSkoro ustaliliśmy już co to jest kamień nazębny, a przy okazji, jakie są przyczyny jego powstawania, najwyższa pora poruszyć kwestię usuwania kamienia z zębów.

W gabinecie stomatologicznym czy w domu? Przy użyciu jakich narzędzi?

W jaki sposób usuwa się kamień nazębny? Jeśli chcemy skutecznie pozbyć się zgromadzonego na powierzchni zębów kamienia powinniśmy udać się do dentysty. Usuwanie kamienia z zębów polega na doprowadzeniu do spękania i odrywania się osadu.

Służy do tego specjalne urządzenie, tzw. skaler, który wykorzystuje ultradźwięki. Dodatkowo, w trudno dostępnych miejscach, kamień ściąga się przy pomocy bardzo precyzyjnych kiretów.

higienę jamy ustnejPo usunięciu kamienia, zęby każdorazowo poleruje się, by zapobiec przed ponownym osadzaniem się kamienia. A czy usuwanie kamienia boli?

Czy usuwanie kamienia boli?

Nie da się ukryć – wiele zabiegów stomatologicznych to niestety nic przyjemnego. Nic więc dziwnego, że wiele osób, które rozważają zabieg usuwania kamienia z zębów zastanawia się czy usuwanie kamienia boli.

Otóż nie, zabieg ten jest właściwie bezbolesny. Poczucie komfortu zapewnia niewątpliwie to, że głowice skalera są chłodzone wodą.

812