Jak działa szczoteczka soniczna?

szczoteczkę sonicznąW ostatnich kilku latach szczoteczki soniczne, jako nowsza, bardziej zaawansowana technologicznie generacja szczoteczek elektrycznych stały się niesamowicie popularne.

Rzeczywiście korzysta z nich coraz więcej osób, natomiast Ci, którzy z takich czy innych powodów nie zdążyli jeszcze zaopatrzyć się w ten nowoczesny gadżet do pielęgnacji jamy ustnej, zapewne mają to w planach.

Czemu soniczne szczoteczki zawdzięczają tak duże zainteresowanie? Jak działa szczoteczka soniczna i właściwie co to jest szczoteczka soniczna? Na czym polega ruch soniczny? Cóż to za technologia? Wyjaśniamy, jak działa soniczna szczoteczka do zębów!

Co to jest szczoteczka soniczna?

szczoteczki elektryczneAby zrozumieć jak działa szczoteczka soniczna, w pierwszej kolejności należy wyjaśnić co to jest. Szczoteczka soniczna w porównaniu do pozostałych szczoteczek, zarówno standardowej manualnej, jak i nieco nowocześniejszej, choć liczącej sobie już sporo lat elektrycznej, to nie tylko najnowszy, ale też na ten moment najlepszy gadżet do mycia zębów.

W tym przypadku zastosowano bowiem ruch soniczny, czyli fale dźwiękowe, które dokładnie usuwają bakterie i gromadzący się kamień nazębny.

Szczoteczka soniczna zawsze jest wyposażona w wymienną końcówkę o niewielkiej, podłużnej główce. Jak działa soniczna szczoteczka do zębów?

Jak działają soniczne szczoteczki do zębów?

szczoteczka elektrycznaPo krótkim opisie wyjaśniającym co to jest szczoteczka soniczna, pora ustalić jak działa szczoteczka soniczna.

Na czym polega wspomniany już ruch soniczny? Co takiego niezwykłego jest w zastosowanej tu technologii sonicznej?

Jak działają szczoteczki soniczne do zębów? Otóż wszystko sprowadza się w tym przypadku do innowacyjnej technologii wytwarzania fal dźwiękowych o ściśle określonym natężeniu.

szczoteczką sonicznąJest to możliwe dzięki miniaturowemu generatorowi umieszczonemu w niewielkiej główce szczoteczki.

Fale osiągające bardzo wysokie częstotliwości – powyżej 260 Mhz mają właściwości bakteriobójcze. W zależności od modelu szczoteczki, włosie wykonuje aż od 30 do nawet 60 tysięcy ruchów na minutę.

W porównaniu do szczoteczek elektrycznych jest to nie tylko rekordowy, ale wręcz miażdżący wynik. Zwłaszcza że fale dźwiękowe nie tylko poruszają główką i włosiem szczoteczki, ale też wprawiają w ruch soniczny cząsteczki śliny i pastę do zębów na odległość 4 mm.

płytki nazębnejW taki oto sposób zachodzi zjawisko kawitacji – przemiany cieszy w gaz, podczas którego z pasty wydobywane są składniki aktywne i powstają maleńkie bąbelki usuwające bakterie, kamień nazębny, a nawet przebarwienia. Dzięki temu zęby są po prostu dokładniej czyszczone.

Co istotne, z pomocą szczoteczki sonicznej zdecydowanie łatwiej dotrzeć i umyć przestrzenie międzyzębowe i inne trudno dostępne miejsca.

Jednak i to nie wszystko. Okazuje się bowiem, że ruch soniczny ma też zbawienny wpływ na dziąsła – zapewniając im delikatny masaż może zapobiegać przed różnego rodzaju chorobami dziąseł, w tym ich odsuwaniu się.

1265