Jakie implanty zębów wybrać?

W wyniku różnego rodzaju chorób, zdarzeń czy po prostu wieku tracimy zęby stałe. Na szczęście, w dzisiejszych czasach nie skazuje nas to na braki w uzębieniu. Współczesna stomatologia oferuje bowiem nowoczesne rozwiązania tego problemu, a mianowicie implanty stomatologiczne, które mogą być wykonane z różnych materiałów.

Jaki implant zębów wybrać? Przedstawiamy poszczególne rodzaje implantów zębowych, a także doradzamy jaki implant wybrać!

Implant stomatologiczny

implanty zęboweDzięki implantom stomatologicznym nie tylko zachowujemy ładny uśmiech, ale też zapobiegamy niekorzystnym zmianom, jakie mogą nastąpić w jamie ustnej w wyniku utraty własnych, stałych zębów.

Braki w uzębieniu mogą prowadzić m.in. do zmiany ustawienia pozostałych zębów, przechyłów, ścierania się zębów, a w konsekwencji niemożności zadbania o prawidłową higienę, rozwoju próchnicy i stanów zapalnych dziąseł, a nawet do trwałego uszkodzenia i utraty pozostałych zębów.

Jednak i to nie wszystko. Szczególnie w przypadku utraty zębów kluczowych dla gryzienia po pewnym czasie istnieje ryzyko zaniku kości, trudności z mową, częstych bólów głowy, zmian w mimicewszczepienie implantu twarzy.

W związku z tym, implanty zębów to konieczność, jeśli chcemy zachować jamę ustną w tak dobrym stanie, jak przed utratą zęba. Warto jednak przeanalizować dostępne rodzaje implantów zębowych i dopiero wówczas zadecydować jaki implant wybrać.

Rodzaje implantów zębowych

W dzisiejszych czasach, stosuje się dwa rodzaje implantów zębowych, a mianowicie tytanowe i cyrkonowe implanty zębów.

implanty tytanoweWciąż popularniejsze (bo stosowane od dawna) są te z tytanu – metalu, który wyróżnia się bardzo dobrymi właściwościami biokompatybilnymi, dzięki czemu implant stomatologiczny w krótkim czasie integruje się z kością. W związku z tym, jest on bardzo trwały, wytrzymały, stabilny.

Niestety, zdarza się też tak, że dziąsło nieco obsuwa się, przez co widoczny staje się srebrnoszary koloru tytanowego implantu stomatologicznego. Na szczęście doskonałą alternatywą są cyrkonowe, czyli ceramiczne implanty zębowe.implanty cyrkonowe

Takie implanty wykonuje się z tlenku cyrkonu, który ma bardzo podobne właściwości do naturalnej tkanki zęba.

Równie dobrze adaptuje się on w kości, jest bardzo wytrzymały, a do tego w pełni bezpieczny dla osób z tendencją do alergii (tytan niestety może uczulać).

Ogromną zaletą ceramicznych czy też porcelanowych implantów stomatologicznych jest ich naturalny kolor. Wobec tego, jaki implant wybrać?

Jaki implant wybrać?

naturalnych zębówSkoro wiemy już jakie są rodzaje implantów zębowych pozostaje już tylko zadecydować jakie implanty zębów wybrać. Otóż, raczej nie ma sensu samodzielnie podejmować, tak ważnej przecież, decyzji.

Najlepiej skonsultować się z zaufanym stomatologiem specjalizującym się w implantach zębów.

Podczas takiej wizyty, specjalista implantologii na pewno doradzi nam najlepsze dla nas rozwiązanie, oczywiście uwzględniając wszelkie uwarunkowania.

1471